W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 18.00 (sobotni wieczór) 8.00, 10.00 

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: Codziennie oprócz środy o godz 18.00 (lato) lub o godz. 17.00 (zima), w środy o godz. 8.00 

SPOWIEDŹ:
Przed każdą Mszą Świętą

 Numer konta:
11 8890 1066 0002 7342 2004 0001

PONIEDZIAŁEK: 18.30 - 19.00
SOBOTA: Po Mszy św. porannej

Wezwanie do chorego o każdej porze - także w nocy.

W pierwsze piątki miesiąca odwiedziny chorych. Nową osobę do w/w odwiedzin należy wcześniej zgłosić w zakrystii.

Adres:
Fałkowice 36
46-034 Pokój
tel. +48 77 46 98 155

Numer konta:
11 8890 1066 0002 7342 2004 0001

2 sierpnia 2021

AKTYWNY WYPOCZYNEK - REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY LSO W WIŚLE

„Nie ma że się nie da” - ON umacnia Flp 4,13

„Nie ma że się nie da” - ON umacnia  Flp 4,13

Można być razem i wiele dobrego wspólnie osiągnąć.
Skorzystali z wyjazdu  najmłodsi kandydaci ( 9 lat) a także lektorzy, lektorki ze szkoły średniej.
Ks Proboszcz w pracy z młodymi w grupach, wykorzystuje dramę, matematykę, teksty z Biblii  i oczywiście nie może zabraknąć  zajęć sportowych, które znacząco wspomagają ambicje, zdrową rywalizację dając ogrom radości młodym, a chronią ich przed zgorzknieniem i rozleniwieniem umysłów.
Spacerując, mijając nieznanych ludzi jak kultura wymaga, dodatkowo od ucha do ucha z serdecznym uśmiechem wypowiadaliśmy; nie omijając nikogo dorosłego, najprostsze, ( choć dziś zapominane przez wielu) „dzień DOBRY”.
Można było zobaczć ile „rogali” obudziliśmy na twarzach przechodniów.
Wywołujemy tym ogrom życzliwej odpowiedzi; choć niektórzy się dziwią, że dziecko, młodzież pozdrawia  życzliwie na ulicy  dorosłych, lecz szybko i oni serdecznie pozdrawiali sporą grupę naszych młodych.
Patronuje nam św. Jan Bosko, ponieważ u księży Salezjanów, modlimy się, tańczymy, formujemy się i jemy wyśmienite bogato urozmaicone posiłki,  obsługując przy tym jeden drugiego. Telefony były  smutne, ponieważ o nich młodzi zapomnieli, gdyż wybierali ofertę rozmów, gier, wspólnych zabaw, panelu dyskusyjnego, modlitw które przygotował    opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Proboszcz.
Topową piosenką łamiącą różnicę lat uczestników, był utwór: „biegnie…do samego rana”  ( warto skorzystać w każdej grupie wiekowej)
Św.Paweł uczy:
„Nie ma że się nie da- wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”

 

 

 

 

 

Mateusz


Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
208 0.087283849716187