W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 18.00 (sobotni wieczór) 8.00, 10.00

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: Codziennie oprócz środy o godz 18.00 (lato) lub o godz. 17.00 (zima), w środy o godz. 8.00

SPOWIEDŹ:
Przed każdą Mszą Świętą

Numer konta:
11 8890 1066 0002 7342 2004 0001

PONIEDZIAŁEK: 18.30 - 19.00
SOBOTA: Po Mszy św. porannej

Wezwanie do chorego o każdej porze - także w nocy.

W pierwsze piątki miesiąca odwiedziny chorych. Nową osobę do w/w odwiedzin należy wcześniej zgłosić w zakrystii.

Adres:
Fałkowice 36
46-034 Pokój

Numer konta:
11 8890 1066 0002 7342 2004 0001

ODPUST KU CZCI ŚW. BARBARY

Barbaro Święta Perło Jezusowa...

W niedzielę 3.12.2017 r. obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci św. Barbary. Przy akompaniamencie kwintetu dętego SILVER BRASS QUINTET oraz z udziałem Scholi Parafialnej - Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Tadeusz Słocki, diecezjalny kapelan więziennictwa. Mszy Św. koncelebrowali także ks. prof. UKSW Jan Bielecki oraz ks. proboszcz Mariusz Stafa. Z okazji odpustu w kościele została przedstawiona wystawa z najcenniejszymi dokumentami parafi (więcej inforamcji wkrótce). Po Mszy Św. odbył się koncert najpiękniejszych utworów, walców, intrad w wykonaniu SILVER BRASS QUINTET . Parafialny Zespół Caritas przygotował zaś grzańce, ciasto i inne wyroby regionalne. Po południu II część obchodów - przejazd bryczką dla dzieci, turniej tenisa stołowego, pokazy medyków z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Zobacz więcej zdjęć: https://www.dropbox.com/sh/f8lin1mn2w4q6qp/AADV1q4tlg3F5OVKGi5Hegyja?dl=0

Zobacz tutaj: http://www.parafia-falkowice.pl/content/zobacz-plakat.pdf

Według napisu w jęz. łacińskim, który jest nad Tabernakulum: „Sancte Stanislau Ep. et Sancte Barbare, orate pro nobis” a także na wieloletnią tradycję Odpustu ku czci św. Barbary i nadal żywą cześć ku Jej czci, co historycznie motywowane jest istnieniem kopalni, które znajdowały się w Domaradzu, a po których, zostały do dziś dwa szyby. Wobec powyższego od 2015 r. w parafii powróciła tradycja odpustu ku czci św. Barbary. Kaznodzieją odpustowym był Biblistę po studiach w Jerozolimie ks. mgr–lic Adama Kondys.

W 2016 r. Słowo Boże głosił zaś o. Waldemar Polczyk OFM, Bprzy oprawie orkiestrydętej pod batutą p. Łukasza wykładowcy ze Studium Muzyki Kościelnej oraz  koncertem który zaraz po Mszy św. wykonano ku większej czci św. Barbary i dla naszej radości. Przed kościołem tradycyjnie na Odpust św. Barbary nasze Panie z Caritasu przygotowały dla wszystkich poczęstunek na bazie receptur zakonników benedyktyńskich z Tyńca k/Krakowa ze specjalną etykietą św. Barbary  Dochód przeznaczono na zakup lekarstw i proszków dla najbardziej potrzebujących rodzin z parafii na nadchodzące święta. Zaś popołudniu o 16:00 dla wszystkich dzieci i młodzieży odbył się turniej w ping-ponga o puchar św. Barbary. Oprócz pucharów i medali także -  słodkości dla wszystkich. Turniej dla naszych dzieci  prowadził Trener p. Wojciech Krzyżanowski z Pokoju.

W niedzielę 3.12.2017 r. obchodziliśmy kolejną Uroczystość Odpustową ku czci św. Barbary. Przy akompaniamencie kwintetu dętego SILVER BRASS QUINTET oraz z udziałem Scholi Parafialnej - Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Tadeusz Słocki, diecezjalny kapelan więziennictwa. Mszy Św. koncelebrowali także ks. prof. UKSW Jan Bielecki oraz ks. proboszcz Mariusz Stafa. Z okazji odpustu w kościele została przedstawiona wystawa z najcenniejszymi dokumentami parafi (więcej inforamcji wkrótce). Po Mszy Św. odbył się koncert najpiękniejszych utworów, walców, intrad w wykonaniu SILVER BRASS QUINTET . Parafialny Zespół Caritas przygotował zaś grzańce, ciasto i inne wyroby regionalne. Po południu II część obchodów - przejazd bryczką dla dzieci, turniej tenisa stołowego, pokazy medyków z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Polecamy